Canisterapie

  • 21. Duben 2017 - 11:02

V pátek do hodiny klinické propedeutiky třídy 3.Apřijel zpestřit výuku canisterapeutický tým – Emília Vránová a její dlouhosrstá kolie – Chyr. 

Amore mio New Marton je pes, který pravidelně navštěvuje rehabilitační stacionář ve Zlíně na Nivách, kde se věnuje terapeutické činnosti u postižených dětí. Kromě této činnosti se věnuje i výstavám, sportovní kynologii a pasení ovcí. K práci v rehabilitačním stacionáři však potřebuje mít canisterapeutické zkoušky - povahový test, který úspěšně opakoval již po třetí.

My jsme si v rámci tématu alternativní terapie mohli vyzkoušet aktivní skupinovou canisterapii. Žáci se rozdělili do dvojic – jeden představoval klienta a druhý asistenta, který mu pomáhal zvládat úkoly. Mezi úkoly, které jsme si vyzkoušeli, patřilo např. rozlišování barevných kelímků, stavění komínů z kostek, cviky se psem, česání psa, poznávání části těla, tunel. Hodinu jsme ukončili písní - zlatá brána. Tyto úkoly pomáhají tělesně postiženým dětem rozvíjet jemnou i hrubou motoriku, stimulaci k pohybu a hře, stimulaci myšlení a socializaci.

Děkujeme paní Vránové a Chyrovi za skvěle odvedenou práci. 

Mgr. Olga Králíková

Fotogalerie zde

Video zde


Související články