Centrum zdraví připravilo první ze série přednášek (nejen) pro seniory

  • 31. Leden 2014 - 12:20

Ve středu 22. ledna 2014 navázalo Centrum zdraví na úspěšnou spolupráci s Centrem pro seniory Zachar.

V úvodu byli všichni přítomní seznámeni s tématy plánovaných přednášek v tomto roce
(Leden: Je možné předejít rakovině prsu? Únor: Rakovina tlustého střeva je léčitelná!, Březen: Onemocnění štítné žlázy, Duben: Jak správně pečovat o zrak).

Odpolední program byl zahájen nabídkou bezplatných měření základních zdravotních ukazatelů.
Žáci třetího a čtvrtého ročníku naší školy ochotně měřili zájemcům krevní tlak, hodnotu krevního cukru a cholesterolu, orientačně zjišťovali typ krevní skupiny a na základě aktuální tělesné hmotnosti vypočítávali BMI (body mass index). O tato měření byl tradičně veliký zájem a pokračovali jsme v nich ještě po diskuzi k prezentovanému tématu.

První z přednášek v tomto kalendářním roce byla věnována aktuální problematice onkologických onemocnění, a to rakovině prsu. Mgr. Barbora Hofrová seznámila přítomné ženy s nejnovějšími poznatky z oblasti diagnostiky, léčby a zejména prevencí této zákeřné nemoci. Přednáška byla v závěru doplněna instruktáží k provádění samovyšetření a zájemci si prezentovanou preventivní metodu mohli prakticky vyzkoušet na modelu simulujícím první příznaky onemocnění.

Přednáška probíhala v přátelské atmosféře a setkala se s velmi pozitivním ohlasem. Posluchačky se aktivně zapojily do následné diskuze a bez zábran se dotazovaly na vše, co je v souvislosti s tématem zajímalo.

Další téma bude seniorům, ale i široké veřejnosti nabídnuto ve středu 19. února 2014.

Fotogalerie zde


Související články