Exkurze 4. A do Prahy aneb „Jak prolítnout Prahu za tři dny“

  • 2. Říjen 2017 - 10:04

Na exkurzi do Prahy se rozjeli čtvrťáci na konci září společně se svou třídní učitelkou Mgr. Olgou Králíkovou, která exkurzi organizovala ve spolupráci s Ing. Ivanou Kračmerovou.

Rychlostí blesku jsme uháněli Prahou, tak abychom stihli projít všechna naplánovaná zajímavá místa.

Vše jsme odstartovali v části Josefov, kde jsme navštívili Starý židovský hřbitov, Staronovou synagogu a Pinkasovu synagogu, jejíž součástí je expozice dětských kreseb z Terezína. Z Židovského muzea jsme pokračovali na neskutečně nevšední neviditelnou výstavu, kde jsme si vyzkoušeli, jaký je život bez zraku. Celou výstavou nás doprovázeli nevidomí průvodci, kteří nás nadchli nejen svým pozitivním duchem, ale i rychlostí s jakou se orientovali v prostředí a hlavně v kavárně, kde nám připravili pohoštění.

Den jsme zakončili večerní procházku nádherně osvícené Prahy.

Úterní dopoledne jsme strávili na Rehabilitační klinice Malvazinky, kde jsme se účastnili skupinového cvičení „amputářů“. S obdivem jsme sledovali jejich trpělivost, sílu i odvahu při chůzi v terénu, přes překážky či na šikmých plochách.

Co by kamenem dohodil, leží kousek od kliniky Barrandov, a tak jsme se rozhodli, že se podíváme do ateliérů. Zrovna sem přiletěl natáčet Orlando Bloom, bohužel jsme ho nespatřili, což bylo pro některé dívky velkým zklamáním. Náladu si však vylepšili v Národním divadle při činohře Pýcha a předsudek, kde mohli spatřit několik českých herců, např. Ivu Janžurovou, Davida Prachaře, Janu Preissovou či Patrika Děrgla. 

Poslední den jsme s velkým očekáváním vstupovali do vazební věznice Pankrác. Za provozu jsme prošli vazební věznicí, navštívili jsme vězeňskou nemocnici a samozřejmě nechyběla ani prohlídka Pankráckého památníku a Pankrácké sekyrárny.

Exkurzi jsme zakončili Poslaneckou sněmovnou a s nezapomenutelnými zážitky odjíždíme domů.

Mgr. Olga Králíková

Fotogalerie zde

 

 


Související články