Konference k 15. výročí preventivního programu „Zdravý úsměv“

  • 18. Září 2014 - 11:49

Jedenáctý zářijový den se 33 žáků druhých ročníků a třetího ročníku zúčastnilo Konference k 15. výročí preventivního  programu „Zdravý úsměv“.

Tuto akci pořádala Stomatologická klinika FN Hradec Králové ve spolupráci s Česko – slovensko – švýcarskou lékařskou společností a  firmou Colgate - Palmolive. V příjemném prostředí si naši žáci vyslechli zajímavé přednášky a mohli si vyzkoušet i praktický nácvik péče o chrup.

Přednášky byly zaměřené na prevenci zubního kazu, výsledky preventivního programu u nás a na Slovensku, prevenci v těhotenství, následky nedostatečné péče o chrup, onemocnění parodontu a v neposlední řadě zde byly prezentovány zprávy o preventivním programu z jednotlivých míst ČR. Koordinátorka projektu Zdravý úsměv – Mgr. Procházková zde informovala o průběhu programu na naší škole v průběhu uplynulých 13 let.

Žáci byli velmi spokojeni s náplní konference, s informacemi, které se dozvěděli a také byli pyšní na to, že naše škola je jednou z mála škol, které se tímto projektem zabývá v takovém rozsahu. Po úspěšném absolvování konference obdrželi certifikát, který je opravňuje vykonávat práci školní asistentky zubní péče. Žáci budou vzdělávat ostatní lektory z řad žáků naší školy, kteří se projektu „Zdravý úsměv“ zúčastňují.

Mgr. Naděžda Procházková

Fotogalerie zde

 


Související články