Kulturní týden

  • 17. Březen 2014 - 12:31

První týden po jarních prázdninách jsme tak trochu zasvětili divadlu.

11. března jsme zhlédli hru dramatika Oscara Wilda   Je důležité být (s) Filipem!? v podání členů souboru Divadlo Různých jmen. Představení bylo provedeno profesionálně, mělo zajímavou režii, moderní úpravu a žáky zaujalo. Hra  patří k titulům, které si žáci mohou volit do své maturitní četby, a myslím, že pod dojmem zhlédnutého představení toho mnozí žáci využijí.

Druhé představení s názvem „DIVADELNÍ UČEBNICE ANEB ČESKÉ DIVADLO 20. STOLETÍ“ bylo koncipováno jako soubor ukázek divadelních her od vzniku samostatného Československa až po současnost. Zazněly dialogy a písně z repertoáru Osvobozeného divadla. Drama zastoupil úryvek románu Karla Čapka „Válka s mloky“, nechyběla ani scénka a písně Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra  ze Semaforu a úryvek hry Václava Havla. Brněnské Divadlo na provázku nám připomněla ukázka z Balady pro banditu. Nakonec nám umělci předvedli scénu z komedie  Vyšetřování ztráty třídní knihy, kterou má ve svém repertoáru Divadlo Járy Cimrmana. Studenti i učitelé se tak na závěr mohli zasmát vtipným dialogům Smoljaka a Svěráka.

Představení nelze ohodnotit jinak než samými superlativy. Vynikající, živé, vtipné!  Zvláště bych chtěla ocenit výkony herců a především jejich schopnost improvizovat a zapojit studenty do představení. Pořad byl podle mého názoru nejen vhodným doplňkem výuky a zároveň součástí přípravy k MZ, ale především poutavou formou rozšířil studentům jejich všeobecný kulturní přehled.

Už nyní se těšíme na další divadelní návštěvu. Na závěr bych ráda poděkovala OS HARMONIE za finanční příspěvek na obě akce.

Za PK jazyků a společenských věd J. Gelová

Fotogalerie zde


Související články