Lyžařský kurz

  • 23. Březen 2018 - 11:44

Lyžařský kurz prvních ročníků proběhl v termínu 11. - 16. března 2018 v Kunčicích, které se nachází ve výběžku Rychlebských hor.

Teplota vzduchu při příjezdu hlásala jaro, ale sněhové podmínky na sjezdovce byly stále ještě výborné. Lyžaři byli rozděleni do dvou skupin a snowboardisté tvořili jednu skupinu. Všichni si užívali příjemné teploty, jarní sníh a pohodlnou lanovku. Žáci podali skvělé sportovní výkony, zlepšili se v technice lyžování či snowboardingu. Probíhal nejen výcvik v lyžařském areálu, dokonce skupina pěší turistiky podnikla kromě vycházek i vyjížďku na koních.

Po sportovním výkonu zpestřily pobyt žákům besedy či přednášky. Učitelé je seznámili nejen s pravidly bezpečnosti na svahu - pravidly FIS, technikou lyžování a snowboardingu, se zásadami pohybu ve volné zimní přírodě, ale také se dověděli o činnosti horské služby, záchranných akcích ve vysokých horách, lavinovém nebezpečí apod. přímo z úst pracovníka horské služby. Večerní program byl vždy pestrý. Příjemný večer s písní a hudebním doprovodem, hry a zábava, kterou si nachystala třída 1.A a následně také i 1.B, finská sauna, promítání filmu a diskotéka tak zůstanou jistě dlouho ve vzpomínkách našich žáků.

Mgr. Kateřina Kováčová

Fotogalerie zde

 

 


Související články