Lyžařský kurz

  • 28. Leden 2019 - 9:10

Lyžařský kurz prvních ročníků proběhl v termínu 20. - 25. ledna 2019 v Kunčicích, které se nachází ve výběžku Rychlebských hor.

Mrazivé noční teploty (-18°C) způsobily, že byl v lyžařském areálu velmi tvrdý podklad, ale odměnou byly slunečné dny a bezvětří. Všichni si užívali azuro a pohodlnou lanovku. Lyžaři byli rozděleni do dvou skupin a snowboardisté tvořili jednu skupinu. Všichni podali skvělé sportovní výkony, zlepšili se v technice lyžování či snowboardingu. Ve čtvrtek byl uspořádán i lyžařský závod. Nejlepších časů ve slalomu dosáhl Karel Rizman a Beáta Šišková.

Po sportovním výkonu zpestřily pobyt žákům besedy či přednášky. Učitelé je seznámili nejen s pravidly bezpečnosti na svahu - pravidly FIS, technikou lyžování a snowboardingu, se zásadami pohybu ve volné zimní přírodě, ale také se dověděli o činnosti horské služby, záchranných akcích ve vysokých horách, lavinovém nebezpečí apod. přímo z úst pracovníka horské služby. Večerní program byl vždy pestrý. Příjemné večery s písní a hudebním doprovodem, zábava, kterou si nachystala třída 1.B a následně také i 1.A, finská sauna, zábavné společenské hry a závěrečná diskotéka tak zůstanou jistě dlouho ve vzpomínkách našich žáků.

Mgr. Kateřina Kováčová

Fotogalerie zde

V rámci této akce, kterou pořádá SZŠ Kroměříž, byly pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace školy. SZŠ Kroměříž nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.


Související články