Mezinárodní den ošetřovatelství 2016 v Kroměříži zaznamenal velký ohlas

  • 13. Duben 2016 - 13:05

Jubilejní 15. ročník tradiční zdravotně-preventivní akce školy proběhl 12. 4. 2016 v Domě kultury. Od 9:00 do 16.00 hod. se přízemní prostory budovy hemžily návštěvníky všech věkových skupin z řad veřejnosti.

Oproti loňsku ještě bohatší a atraktivnější program přilákal zvýšený zájem hostů a návštěvníků, kteří si pochvalovali tolik nabízených služeb, měření a informací soustředěných na jednom místě. Viditelná spokojenost veřejnosti byla nejlepším poděkováním všem organizátorům letošní rozsáhlé akce.

Záštitu nad Mezinárodním dnem ošetřovatelství 2016 převzal starosta města Kroměříže, Mgr. Jaroslav Němec. Pozvání přijali významní hosté - předsedkyně představenstva Nemocnice Kroměříž a.s. MUDr. Lenka Mergenthalová, MBA, hlavní sestra Marie Christovová, vrchní sestra Nemocnice Milosrdných sester sr. Damiána – Martina Tenčíková a mnozí další.

V prostředí kroměřížského Domu kultury připravili učitelé, žáci a partneři školy pro občany města rozsáhlý zdravotně preventivní program, jehož součástí byla diagnostika nádorových onemocnění, testování hladiny cholesterolu, glykémie, určování krevní skupiny, vitaminů a minerálů v krvi. Žáci školy instruovali účastníky o tom, jak efektivně trénovat paměť v boji proti různým typům demence, poskytovali masáže zad a krční páteře, objasňovali principy účinné prevence zubního kazu.

Ke spolupráci jsme jako každý rok přizvali řadu spolupracovníků - profesionálů:

Letos poprvé jsme spolupracovali s Mamma HELP, z. s. Pracovnice zlínské pobočky této neziskové organizace pomáhají ženám v prevenci a léčbě rakoviny prsu. Kromě preventivních informací a pomoci při řešení problémů nabízejí i kontakty na odborníky.

Pracovníci Kroměřížské nemocnice a.s. jednak přístrojem podoskop vyšetřovali nožní klenbu a doporučovali vhodná kompenzační opatření - protetické pomůcky, rehabilitaci či masáže aj., jednak spirometrem měřili dechové objemy a kapacity.

Nemocnice Milosrdných sester nabídla erudované informace o ošetřování chronických ran, o kompresivní terapii dolních končetin, o vhodných způsobech komunikace s lidmi s Alzheimerovou demencí a aktuální doporučení pro očkování při cestách do zahraničí.

Kroměřížská firma Mixie, připravila pro návštěvníky ochutnávku čerstvých 100% šťáv a pyré z ovoce a zeleniny, zdravé výrobky, chia pudinky, makové mléko a raw dezerty a jiné dobroty. Firma Mixie nabízí rozvoz do domů, škol i pracovišť, otevřela také Fresh bar Mixie to-go na Třebízského ulici (více na www.mixie.cz). Děkujeme firmě Mixie za sponzorský příspěvek.

Užitečné informace poskytlo TyfloCentrum Zlín - centrum denních služeb pro osoby se zrakovým postižením, Poradenské centrum pro neslyšící a nedoslýchavé v Kroměříži, Oční Centrum Visual s.r.o.

Zdravou výživu reprezentovala ochutnávka zdravého pečiva: chia chleba, rohlíky, koláče z celozrnné mouky, vše z pekárny Rašner.

Bc. Štěpánka Vypušťáková, specialistka na problematiku pohybového ústrojí, ukázala, jak zdravě cvičit pomocí SM systému a pozvala účastníky nejen na cvičení, ale i k ošetření nemocných kloubů lokální kryoterapií.

Preventivní programy nabídla i Revírní bratrská pokladna. 

„Co slyším, to zapomenu. Co vidím, si pamatuji. Co si vyzkouším, tomu rozumím.“

 Konfucius

Škola děkuje partnerským organizacím za spoluúčast na veletrhu zdraví a těší se na další ročník. Příští rok na shledanou!

Mgr. Věra Koščová

 

Fotogalerie zde

 

 


Související články