Ocenění našich studentů na bronzové ceremonii DofE - The Duke of Edinburghs international Award

  • 21. Prosinec 2018 - 6:02

Slavnostní předávání bronzových ocenění Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu - DofE (The Duke of Edinburghs International Award) proběhlo v úterý 18. prosince 2018 na Staroměstské radnici v Brožíkově sále. Oceněno bronzovou medailí bylo 8 našich žáků – z oboru sociální činnost (7) a z oboru zdravotnický asistent (1).

Prestižní bronzové ocenění vévody z Edinburghu (DofE) tak převzalo našich 8 studentů z rukou známé české designérky Zuzany Bahulové, která tvoří filmové animace, ale také design dresů pro české ale i zahraniční olympioniky (veslařské týmy, jamajské bobistky). Nezapomenutelný zážitek z této ceremonie si odváželi ti mladí lidé do 24 let, kteří splnili podmínky a uspěli v rozvoji v oblasti sportu, talentu, dobrovolnictví a za uskutečnění dobrodružné expedice.  

Projekt vznikl v roce 1956 a je možné se jej zúčastnit ve více než 140 státech, doposud přilákal přibližně již osm milionů mladých lidí. Různé úrovně se liší podle délky trvání. Zatímco bronzová úroveň trvá minimálně šest měsíců, stříbrná rok a zlatá ještě o 8 měsíců déle. Ve všech aktivitách si studenti zvolí vlastní cíl, na jeho plnění potom dohlíží vedoucí DofE v místím centru.  

Projekt mladým lidem pomáhá k rozvoji osobnosti a získání zážitků, které pro ně mohou být užitečné v budoucím osobním i pracovním životě. Často se naučí i jisté vytrvalosti a u věcí déle vydržet. Pro některé mladé lidi je to také vidina toho, že se chtějí podívat do zahraničí a právě tento certifikát - velmi uznávaný především v anglo-saských zemích – jim v tom může pomoci.

Přejeme našim vyznamenaným žákům, aby jim toto ocenění bylo do budoucna přínosem a velkou motivací.  

Mgr. Kateřina Kováčová, vedoucí místního centra DofE při SZŠ

Fotogalerie zde

V rámci této akce, kterou pořádá SZŠ Kroměříž, byly pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace školy. SZŠ Kroměříž nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.


Související články