Onemocnění štítné žlázy

  • 20. Březen 2014 - 8:07

Třetí plánovaná přednáška organizovaná Centrem zdraví při Střední zdravotnické škole Kroměříž proběhla ve středu 26. března 2014.

Tématem byla onemocnění štítné žlázy. Přednášející lékařka MUDr. Zita Dunglová velmi srozumitelnou formou seznámila všechny přítomné se základními poruchami činnosti této žlázy – tedy s její sníženou nebo zvýšenou funkcí. Ve své prezentaci se věnovala vedle příznaků těchto poruch také možnostem jejich léčby. V závěru paní doktorka odpovídala na dotazy a připojila důležitá praktická doporučení pro různé věkové kategorie.

Přednášku předcházela i tradiční měření základních zdravotních ukazatelů (hladina cukru a cholesterolu v krvi, základní typ krevní skupiny, hodnoty krevního tlaku a BMI), která prováděli žáci 3. a 4. ročníku naší školy.

Společně jsme tak strávili zajímavé odpoledne, kdy jsme spolu s ostatními účastníky získali řadu užitečných informací pro péči o zdraví našich pacientů i našich blízkých.

Poslední přednáška v tomto školním roce je plánována na 9. dubna 2014. Tentokrát na téma Jak správně pečovat o zrak. Pozvání přijali pracovníci kliniky GEMINI ze Zlína. Využijte možnosti nechat si změřit zrakovou ostrost a hodnotu nitroočního tlaku. Těšíme se na setkání s vámi v prostorách Centra pro seniory na Hanáckém náměstí.

Fotogalerie zde


Související články