Ostrá expedice – účastníci DofE (Mezinárodní cena vévody z Edinburghu)

  • 10. Září 2018 - 5:18

Po úspěšném absolvování cvičné expedice, která proběhla na konci června, se 10 našich žáků zapojených do projektu DofE (The Duke of Edinburgh's International Award) vydalo ve dnech 6. – 7. září 2018 na ostrou expedici.

Ostrá expedice je již náročnější, protože po oba dny musí žáci absolvovat pěší přesun podle plánu trasy v plné polní (se stany, spacáky, karimatkami, s jídlem a pitím na 2 dny, s vodou na přípravu jídla a potřebami pro řízenou činnost). Trasa nakonec byla dlouhá zhruba 20 km. Účastníci přespali v přírodě, plnili řízenou činnost dle cíle expedice a uvařili si každý den 1 teplé jídlo. Žáci uvařili první večer opravdu znamenitý bramborový guláš. Jejich počínání a orientaci v terénu sledoval školitel i hodnotitel v místě stanování a setkával se s nimi také na označených kontrolních místech v plánu.

Těšíme se na výsledky, jak žáci zpracují cíle svých expedic. Pro některé účastníky je toto malé finále před dovršením bronzové úrovně. Někteří ještě musí dokončit jednotlivé výzvy, aby se mohli zúčastnit slavnostní bronzové ceremonie DofE v Praze.

Držíme všem účastníkům palce!!

Mgr. Kateřina Kováčová – vedoucí místního centra DofE, školitel expedice
Mgr. Naděžda Procházková – hodnotitel expedice 

Fotogalerie zde

V rámci této akce byly pořizovány obrazové záznamy za účelem prezentace školy. SZŠ Kroměříž nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.


Související články