Přebrali jsme štafetu

  • 15. Prosinec 2016 - 6:30

a dílo se podařilo aneb vánoční setkání žáků 2.B a dětí z Dětského domova Kroměříž

ako už několik let, tak i letos, se dne 14. prosince 2016 konalo vánoční setkání žáků školy (oboru sociální činnost) s dětmi z Dětského domova Kroměříž. Tento rok byl však výjimečný v tom, že štafetu přebrala třída 2. B a jejím úkolem bylo připravit zajímavé a pestré aktivity především pro chlapce, a to ve věku 14 – 17let. Role nelehká a záludná, kterou však žáci přijali jako výzvu, se kterou se museli poprat. 

 A jak celé odpoledne dopadlo?? Zdolala třída pomyslný vrchol, který si stanovila?? Posuďte sami. Z pohledu učitele jsem více jak měsíc sledovala intenzivní přípravu a spolupráci celé třídy, která skýtala především diskuse a nápady, jaké aktivity nebo činnosti zvolit. Žáci se projevili, jako dobří manažeři. Každá aktivita měla svého koordinátora, který si vytvořil pracovní tým a ten připravoval aktivitu od A po Z. Pro mne to však znamenalo skutečnost, že jsem pomalu, ale jistě, přestala být viditelná ve svém kabinetě, jelikož jsem byla zaskládána pomůckami potřebnými na den D…Ať už se jednalo o boxovací pytel, ozdoby na vánoční stromeček, stereo či voňavé cukroví. Dny neúprosně ubíhaly a najednou zde byla středa 14. prosince, 16:00 hod. Moderátorka celého odpoledne, Míša Kubešová všechny přivítala ve vestibulu školy a seznámila děti s programem, který je čeká. Poté se na scénu vrhla Kristýna Kučerová s Gabčou Vybíralovou, které dětem předvedly zajímavé a dynamické ukázky cvičení psů, které si posléze měli možnost také sami vyzkoušet. Ve 2. podlaží již netrpělivě čekala skupina třídy pod vedením Martiny Kuběnové, Ester Syslové či Evči Zimákové, které měly na starost výtvarné dílny, kde se zdobily perníčky nebo vyráběly šumivé koule do koupele. V učebně němčiny čekalo na děti překvapení v podobě výroby vlastních triček s logem. Tuto aktivitu zaštiťovala Markéta Sedláčková s Adrianou Červinkovou a Kačkou Uhlíkovou. Aby nám neunikla žádná informace, zuřivý reportér Šimon Janoštík vše dokumentoval.  A jelikož je známo, že ve zdravém těle, je zdravý duch…přesunuli jsme se po výtvarných aktivitách do tělocvičny, kde tým v čele s Jančou Raškovou, Kačkou Hýskovou, Tomášem Miláčkem, Pavčou Bilou či Martinem Netopilem nabídl možnosti sportovního vyžití (přes fotbal, florbal  aj.). Po sportu všem řádně vyhládlo, a tak přišlo vhod vynikající občerstvení Martina a Markéty. Celé odpoledne probíhalo v příjemné a přátelské atmosféře, kdy se společně bavili všichni přítomní. Společné setkání se pomalu chýlilo ke konci a poslední radostí, kterou jsme si připravili, bylo posezení u vánočního stromečku a předání dárečků.

Domnívám se, že pro nás všechny to bylo příjemné odpoledne, kde jsme zažili spoustu společných zážitků, veselých momentů a možná jsme navázali i nová přátelství. Mohu jen konstatovat, že jsem pyšná na třídu 2. B, s jakým elánem a energií pokořila tuto nelehkou výzvu.

Mgr. Barbora Hofrová


Související články