Předvánoční koledování s dětmi z dětského domova

  • 21. Prosinec 2019 - 13:08

Dne 17. prosince 2019 nás v naší škole navštívily děti z dětského domova v Kroměříži. Žáci 1. ročníku oboru Sociální činnosti měli tu příležitost připravit pro děti překvapení v podobě předvánoční besídky. Nechyběla mezi námi klidná vánoční atmosféra, která k těmto svátkům bezpodmínečně patří.

Děti se mohly těšit na zpívání českých vánočních koled za doprovodu kláves, kytary, bubnu, trianglu a dobré nálady. Děti- ty větší i ty menší- se k nám s radostí při zpěvu připojily. Dále pak měly děti šanci se kreativně vydovádět v našich vánočních dílničkách při vyrábění svícínků. V druhé části programu si s námi mohly děti zahrát spoustu zábavných a poučných her, které bavily nejenom je, ale i nás.  Za odměnu dostaly výborný dětský ovocný punč, cukroví a díky naší spolužačce Juditě Kračinové dokonce došlo i na výborný vánoční dort s čokoládovým medvídkem. 

 Účelem této akce nebylo jenom udělat někomu radost, ale i o tom si uvědomit, že ne každý má to štěstí být na Vánoce doma se svou rodinou. Jsem velice ráda, že jsem měla příležitost toto prožít. Sdílet tuto báječnou atmosféru s úžasnými dětmi, spolužáky, učiteli a vychovateli a trochu tak pomoci těm, co to potřebují.

Poděkování patří mým spolužákům, kteří zařídili vše potřebné od dílniček (Nikola Vaculová, Kristýna Kulhanová a Nikol Sommerová), občerstvení (Jitka Pšejová) až po zábavu (ostatní). Dále velké poděkování patří hlavně paní učitelce M. Karafiátové bez které by se tato akce ani neuskutečnila. 

Každý z nás z toho měl odlišné pocity a vzal si z toho do života něco jiného. 

Na závěr bych chtěla říct, že až v dospělosti poznáme to, že většina našich vánočních přání se nedá koupit v obchodě.

Marie Pifková, 1. S

 


Související články