Příprava na soutěže první pomoci

  • 16. Leden 2015 - 7:52

Tak jako každý rok i letos se žáci angažující v oblasti první pomoci utkají v souboji s žáky středních zdravotnických škol naší republiky a se zástupci jiných zemí.

 Soutěžit budou v poskytování první pomoci. A na to se musí řádně připravit!

Již 29. -30. 4. 2015 čtyřčlenná hlídka 2. ročníku spolu s pedagogickým dohledem vyrazí směr Mělník a předvede své praktické dovednosti v okolí tábora ve Lhotce u Mělníka.

V prostorách Střední zdravotnické školy či na náměstí v Brně bude opět zaznívat křik a sténání v režii figurantů SZŠ Jaselská 15. -16. 6. 2014, kde tříčlenná hlídka našich žáků bude poskytovat první pomoc na jednotlivých stanovištích v modelových situacích simulujících nehody z reálného prostředí.

Čtyři žáci z 1.a 2.ročníku využijí získané znalosti a dovednosti z praktické výuky předmětu první pomoc a ze semináře první pomoci a poskytnou přednemocniční péči několika raněným na 5 stanovištích v přírodním prostředí v okolí tábora Zálesí v obci Mladé Bříště u Humpolce, kde žáci pořádající SZŠ v Jihlavě zinscenují reálné situace hodné poskytnutí první pomoci včetně hromadného neštěstí.

Všem reprezentantům naší školy přejeme hodně štěstí, co nejméně nervozity při poskytování první pomoci a zaslouženou odměnu za dobře vykonanou práci v podobě vlastní spokojenosti a pěkného umístění.

Mgr. Hana Kovářová, vedoucí semináře PP

Fotogalerie zde


Související články