Projektové dny UNESCO

  • 30. Květen 2019 - 9:00

V minulém týdnu probíhaly na Střední zdravotnické škole Kroměříž projektové dny UNESCO k mezinárodnímu roku umírněnosti.

V rámci projektu studenti reflektovali množství informací, které o sobě dobrovolně zanechávají napospas internetu. Zároveň byli seznámeni s používanými mechanismy a množstvím informací, které si o nich ukládají velké softwarové firmy.

„Cítím bezmoc, protože až teď vidím, co všechno si o mě Facebook ukládá, nelíbí se mi to. Zároveň ale cítím, že nemůžu přestat Facebook používat, protože bych se tak odstřihla od svých kamarádů, kteří přes Facebook komunikují.“ Reflektovala jedna ze studentek své emoce.

V poslední části projektové výuky byli studenti seznámeni se způsoby, jak efektivně zabezpečit své internetové účty a jakým způsobem používat informační technologie, aby se vyhnuli nadměrnému sdílení svých osobních informací.

Mgr. Lukáš Petrskovský

Fotogalerie zde

V rámci této akce, kterou pořádá SZŠ Kroměříž, budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace školy. SZŠ kroměříž nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

 

Související články