Provoz mléčného automatu zahájen

  • 2. Březen 2011 - 23:00

Na základě dvouletého jednání Centra zdraví při Střední zdravotnické škole Kroměříž mohou její žáci od ledna tohoto roku využívat nově instalovaný mléčný automat. Stalo se tak díky zařazení školy do projektu Mléko do škol a Ovoce do škol, podporovaného evropskými a státními dotacemi.

O mléčné výrobky opravdu zájem. K tomu přispívá zejména pestrá nabídka, ale i pohodlný způsob platby. “Mléčnou kreditku” si mohou žáci dobíjet bezhotovostním způsobem z bankovního účtu nebo prostřednictvím mobilního telefonu. Doposud bylo aktivováno kolem 80 karet.

Žáci si mohou zakoupit mléka různých příchutí, cereální tyčinky nebo celozrnné pšeničné vločky máčené v čokoládě. Konzumenti mléčných svačin si zatím nejvíce oblíbili ochucená mléka s kakaovou a s kávovou příchutí - Caffé Latte, bez kofeinu. Z cereálních tyčinek se největší oblibě těší tyčinka DeNuts obsahující kešu a mandle a nebo pistácie a slunečnice. V současné době bylo prodáno přes 1000 výrobků.

Žáci střední zdravotnické školy mají také příležitost zapojit se do soutěže “O nejdelšího hada z obalů tyčinek”. Sbírat obaly lze až do 30.4.2011, kdy tato soutěž končí. Doufáme, že se nám podaří v soutěži uspět - vítězná škola vyhrává 30000 Kč na nákup sportovních potřeb a ovocnou tyčinku pro každého žáka.

Dana Aronová
koordinátorka Centra zdraví při SZŠ Kroměříž


Související články