Seznamovací pobyt 2018

  • 14. Září 2018 - 5:37

První týden v září se na naší škole již tradičně koná seznamovací pobyt prvních ročníků.

Po náročných třech dnech třídnických prací se noví žáci těšili na dva dny relaxace v horském areálu Rusava. Poklidný odpočinek to nakonec ale opravdu nebyl. Vedoucí kursu Věra Koščová připravila pro nové studenty (a také pro jejich třídní učitelky) náročný program plný sportu a adrenalinu. Absolvovali jsme túru na Hostýn, chystání dřeva a společný táborák se špekáčky a kytarou, seznamovací hry, sportovní hry a nakonec zlatý hřeb prvního dne – stezku odvahy.  Obě třídní se shodly, že takovou zábavu, jakou byla stezka odvahy, dlouho nezažily. Přestože se v noci nikdo moc nevyspal, měli jsme povinnou ranní rozcvičku a hned po snídani byly pro žáky připraveny lanové aktivity. Zde se překonával strach z výšek a fandilo se ostošest. Bylo viditelné, že někteří si museli sáhnout hluboko do svých fyzických i psychických rezerv, a to moc oceňujeme. Na přípravě celého programu se podílela skvělá parta mladých dobrovolných hasičů a sportovců. Děkujeme Lukáši Hanákovi, Kubovi Dvořákovi a Jirkovi Smetánkovi. Bez nich bychom tolik adrenalinu nezažili. Navíc mladí muži příjemně doplnili naši převážně ženskou partu. Odměny pro statečné studenty zajistili naši sponzoři – firma Nestlé-Sfinx Holešov, firma Siko a pan inženýr Korbel z Kroměříže.

Za skvělou organizaci děkujeme paní učitelce Věře Koščové a za pohodový průběh a spoustu zábavy všem účastníkům pobytu. Po návratu do školy je ve třídách živá a milá atmosféra, což znamená, že pobyt splnil svůj cíl.

Třídní učitelky Mgr. Hana Kyšnerová, Mgr. Hana Ponížilová

Fotogalerie zde

V rámci této akce byly pořizovány obrazové záznamy za účelem prezentace školy. SZŠ Kroměříž nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.


Související články