Seznamovák plný dobrodružství

  • 9. Září 2019 - 13:54

Ve čtvrtek 5.9 2019 se v ranních hodinách vydali žáci tříd 1.A a 1.S na dvoudenní adaptační kurz, který se konal v nádherné přírodě na Rusavě.

Byl pro nás připraven nabitý a zábavný program, který započal ihned po příjezdu.Rozdělili jsme se na dvě skupiny a se svými učiteli jsme vyrazili za zajímavými a dokonce i adrenalinovými aktivitami, které pro nás přichystali bývalí žáci naší školy a dobrovolní hasiči.
První skupina se vydala poznávat, jak to chodí u záchranářů, co vše se nachází v převozní sanitě a jak poskytovat první pomoc v různých událostech.
Rozhodně nesmíme opomenout ani přínosnou přednášku o záchranných psech, která byla doplněna i reálnou ukázkou, jak vše funguje. Poté nás čekala záchranářská akce, kdy se figurantem stal sám třídní učitel. S úrazy jsme si hravě poradili a poskytnutí první pomoci zvládli na jedničku.
Druhý tým to měl o něco více namáhavější. V nedalekém lese bylo přichystáno několik lanových aktivit, mezi které patří třeba těžký výstup na dvanáctimetrový žebřík zavěšený mezi korunami stromů, slackline či traverz, kde jsme  na konci dráhy museli sami slaňovat zpět na zem z výšky asi 10 metrů. Místy šel slyšet křik i vidět strach v očích některých účastníků, avšak opět jsme vše zvládli a někteří dokonce překonali svůj velký strach z výšek. Večer nám zpestřil táborák a opékání buřtů, přednáška dobrovolných hasičů, ale i stezka odvahy, kterou všichni přežili v plném zdraví.
Druhý den po budíčku v 7 ráno nás čekala pořádná rozcvička, v podobě běhu, kliků a dalších sportovních aktivit.Po obědě se týmy vyměnily a každý tým navštívil druhé stanoviště, na kterém ještě nebyl. Mezitím vším jsme ještě stihli zahrát vybíjenou, volejbal nebo se třeba sklouznout na skluzavce hned před hotelem.
Kolem páté hodiny byly vyhodnoceny soutěže, rozdány zasloužené odměny i diplomy a všechny nás čekala nedaleká cesta domů.
Myslím, že adaptační kurz byl vydařen jak počasím, tak nepochybně i výbornou atmosférou. Došlo k velkému upevnění kolektivu a seznámení se všemi ze třídy.
Ještě jednou tímto mnohokrát děkujeme všem učitelům, hasičům, záchranářům a bývalým žákům, kteří se podíleli na vytvoření tohoto nezapomenutelného kurzu, ale hlavně zážitku, na který budeme jako žáci velmi dlouho rádi vzpomínat.

Žákyně 1.A

 


Související články