Soutěž v obvazové technice

  • 16. Prosinec 2011 - 0:00

Ve čtvrtek 15. 12. proběhla v aule školy soutěž v obvazové technice. Soutěžili žáci prvních ročníků, kteří před zraky odborné poroty a diváků obvazovali živé modely z řad svých spolužáků.

S jednotlivými úkoly se nejlépe vypořádala žákyně 1. A Karolína Zatloukalová, která vybojovala 1. místo. Na 2. pozici se umístila Martina Pohořelská také z 1. A. Medailové umístění pak uzavírá zástupkyně 1.B Hana Uherová, jež získala pomyslnou bronzovou medaili. Diváckou cenu si odnesla Anička Solařová z 1. B. Vítězům byly předány hodnotné ceny z rukou odborné poroty, která ocenila nejen vítěze, ale i odvahu všech soutěžících, kteří to neměli vůbec jednoduché. Se svými pocity bezprostředně po soutěži se svěřila vítězka soutěže Karolína Zatloukalová.


Rozhovor s vítězkou

Karolíno, čekala jsi vítězství ?

Vítězství jsem rozhodně nečekala. Byla jsem hodně překvapená, když vyhlásili mé jméno.


Jaké to bylo obvazovat před tolika lidmi ?

Ten pocit byl „strašný“….. Byla jsem hodně nervózní. Je to trochu nepříjemné, když u vás stojí porotce a dívá se vám pod ruky, to pak nevíte, jestli to děláte správně nebo ne.


Který úkol byl pro Tebe nejtěžší ?

Všechno bylo pro mě jednoduché. Ty obvazy, které jsem si vylosovala jsem měla nacvičené. Žádný problém jsem tedy neměla až na tu trému ….. 


Jaký obvaz se Ti nejlépe povedl ?

Asi Hippokratova čepice a obvaz palce ruky.


Jak bys celkově zhodnotila soutěž ?

Soutěž byla podle mě bezproblémová. Čekala jsem, že to bude i náročnější. Tyto soutěže jsou podle mne dobrá věc, člověk aspoň může dokázat co umí a porovnat se přitom s ostatními.


Mgr. Hana Matošková


Související články