Soutěž v úpravě lůžek

  • 7. Březen 2012 - 14:23

První březnový den si škola zpestřila soutěží v úpravě lůžka. Soutěž byla určena žákům prvních ročníků, kteří se upravovat lůžko čerstvě naučili v předmětu ošetřovatelské postupy. Soutěž byla pro žáky zajímavým zpestřením a závěrečnou tečkou za tematickým celkem lůžko a jeho úprava.Třída 1. A a třída 1. B vyslala do soutěže ze svých řad celkem šest zástupců, kteří soupeřili
o první místo. V diváckých řadách nebyli jen žáci prvních ročníků, ale na své mladší kolegy se přišli podívat i žáci maturitních ročníků, jež si tak oživili vzpomínky na své vlastní začátky. Publikum napjatě sledovalo výkony soutěžících, které hodnotila odborná porota složená z vyučujících odborných předmětů. V soutěži nešlo zdaleka jen o rychlost, ale především o správný postup a samozřejmě o výslednou kvalitu – vzhled ustlaného lůžka. O tom, že správně převléct a ustlat nemocniční lůžko není, tak snadné jako lůžko doma se přesvědčili i všeobecně vzdělávací učitelé, kteří se tentokrát představili v netradiční roli pacientů.

A jak to celé dopadlo? S velkým přehledem zvítězila Markéta Králová z 1. A, která se stala zaslouženou královnou soutěže, na druhém místě se umístil Milan Dubašák taktéž z 1. A, a třetí místo vybojovala těsným rozdílem zástupkyně 1. B Jana Charvátová.
V doplňující soutěži, která byla určena pouze chlapcům, pak zvítězil Tomáš Rejhon, který prokázal největší obratnost a rychlost při „královské disciplíně“ převlékání kapen a byl tak korunován králem lůžka.

Královnu i krále letošního ročníku soutěže v úpravě lůžka již známe, diplomy a ceny pro vítěze jsou rozdány. Nezbývá nám než poděkovat všem účastníkům a publiku za velmi příjemnou atmosféru během soutěže, jež jde poznat i z přiložených fotografií.

Fotografie v samostatné fotogalerii.


Za organizační tým soutěže Mgr. Hana Matošková


Související články