Sportovní den aneb o pohár mistra Funakoshiho

• 28. Červen 2018 - 5:51

Začátek posledního týdne školního roku proběhl ve velmi rychlém tempu.

Sportovní den aneb „O pohár mistra Funakoshiho“, který se konal v pondělí 25. června 2018, se nesl v duchu asijských her. Mistr Funakoshi byl zakladatelem tradičního karate na japonských ostrovech. Žáci si vyzkoušeli   základy karate a ve dvojicích si otestovali některé techniky sebeobrany, kterými je provedl skvělý Karel Imríšek (na Mistrovství světa v karate Goju Ryu na Novém Zélandě získal zlatou medaili v kata jednotlivců a stříbrnou medaili v kata týmech).
K Japonsku patří také skládání origami, které si žáci během chvíle odpočinku mohli vyzkoušet.
Na závěr proběhlo soutěžní klání mezi jednotlivými třídami ve vybíjené. Do finále se dostaly třídy 2.B a 3.A. Putovní pohár mistra Funakoshiho získala po velmi energickém souboji třída 3.A. Gratulujeme vítězům!