Ústřední kolo Psychologické olympiády

  • 17. Duben 2018 - 12:44

Ve čtvrtek 5. dubna se uskutečnila na Střední zdravotnické škole Psychologická olympiáda - XIII. ročník, celostátní kolo soutěže.

Akce se zúčastnili členové celostátní předmětové komise psychologie, pedagogové středních zdravotnických škol z různých regionů včetně pedagogů Střední zdravotnické školy Kroměříž, soutěžící žáci - vítězové regionálních kol soutěže v oblasti psychologie, žáci Střední zdravotnické školy Kroměříž a psychologové, kteří tvořili součást odborné poroty.

Celostátní kolo Psychologické olympiády je určeno pro žáky 2.- 4. ročníků maturitních zdravotnických a sociálních oborů středních zdravotnických škol a této soutěži předchází vždy postupové třídní, školní a regionální kolo. Každý vítěz regionálního kola postupuje vždy do celostátního kola.

Cílem Psychologické olympiády je u žáků středních zdravotnických škol zdokonalení jejich komunikačních a prezentačních dovedností na zadané psychologické téma, hlubší pochopení mezilidských vztahů, a tím zvládnutí profesní role zdravotnického pracovníka. Soutěž má rovněž umožnit vzájemné setkávání nejen žáků, ale i vyučujících odborných předmětů psychologie a komunikace v rámci jednotlivých středních zdravotnických škol.

Jedenáct vítězů regionálního kola se snažilo zaujmout svojí prezentací odbornou porotu, která měla nelehký úkol, a to vybrat čtyři nejlepší psychologické práce.

Umístění žáků:

1.místo – Simona Flídrová – SZŠ Jindřichův Hradec

2. místo – Kateřina Cieslarová – SZŠ Karviná

3. místo – Kamil Heryán – SZŠ a VOŠZ Znojmo

Zvláštní ocenění za originální zpracování a filozofický přesah získala žákyně Zuzana Malečková ze SZŠ a VOŠZ Liberec.

Gratulujeme vítězům celostátního kola Psychologické olympiády.

Mgr. Andrea Machalová

Fotogalerie zde

 


Související články