Výcvikové zdravotnické soustředění

  • 5. Květen 2013 - 6:15

Ve dnech od 15. – 19. 4. 2013 se 10 vybraných žáků zúčastnilo výcvikového zdravotnického soustředění konaného v hotelu Fontána v Kníničkách nedaleko brněnské přehrady.

Program jsme měli nabitý.

První den byl zaměřen na alternativní medicínu. Nejvíce se líbila Homeopatie, kineziologie, aneb Jak si pomoci, když se cítím mizerně a Specifika pacientů se smyslovým a tělesným postižením. Naopak méně zajímavá byla Technika pro zpracování emocí a Léčení stravou z pohledu čínské medicíny.

Druhý den byl zajímavější, protože jsme měli možnost nejen poslouchat, ale také si leccos vyzkoušet. Nejvíce si získala ohlas přednáška BLS+AED, Záchrana tonoucího, Vyšetření- traumatického a interního pacienta. Vše bylo podáno velmi zajímavým způsobem.

Třetí den pokračoval v duchu dne druhého. Dopoledne jsme se zabývali Popáleninami, Co dělat u dopravní nehody a také se dověděli co je to Peer Program. Odpolední program začal  besedou se zpěvačkou Evou Hurychovou, která nám pověděla osobní zkušenosti s domácím násilím. Druhá přednáška byla také zaměřena na domácí násilí, ale spíše na obecnou charakteristiku.

Čtvrteční program byl nejzajímavější a nejlepší. Byl „shrnutím“ toho co jsme se za předchozí dny dozvěděli. A také takovou zkouškou do budoucna. Byli jsme rozděleni do čtveřic, kde jsme většinou nikoho neznali. Myslím, že to mělo svou podstatu. Při simulovaných situacích jsme si vyzkoušeli, jak zachránit člověka anebo mu pomoci. Nemyslím si, že jsme provedli vše správně, ale z chyb se člověk učí a myslíme si, že i to bylo účelem a doufáme, že pokud nastane nějaká situace, vzpomeneme si na správný „postup“ a něčí život zachráníme co nejlépe. Také přijel vůz Zdravotnické záchranné služby a dozvěděli jsme se o jejím vybavení a práci záchranářů. Večer byl odpočinkový. Proběhl koncert skupiny On The Way . Poslední den jsme měli už jen dvě přednášky. První z nich - Práce sestry na centrální sterilizaci byla formou pohádky a byla krátká, stručná, ale dobrá. Druhá se týkala práce výzkumné sestry v terénu.

Také se mi velmi líbilo ranní kompenzační cvičení za, které jsme byli velmi rádi.

Učební plán měl zkrátka široké spektrum nabídek. Myslíme si, že si na zdejší exkurzi přišel každý na své, protože to bylo vážně skvělé. Nemáme žádné výhrady, můžeme jen vřele doporučit pro další případné budoucí účastníky, aby neváhali. Stojí to opravdu za to!

 

 

Účastníci klíčové aktivity č:  04 – Výcvikové zdravotnické soustředění projektu

Nadregionální síť středních zdravotnických škol pro vyšší kvalitu vzdělávání a praxe.

 

Fotogalerie zde.


Související články