XVII. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO DNE OŠETŘOVATELSTVÍ

  • 17. Květen 2018 - 13:02

Střední zdravotnická škola Kroměříž, pod záštitou místostarosty města Kroměříže PhDr. Pavla Motyčky,  Ph.D. a ve spolupráci se Zdravým městem Kroměříž, pořádala dne 10. května 2018 od 9.00 do 16.00 hodin v Domě kultury v Kroměříži akci zaměřenou na propagaci zdravého životního stylu a na prevenci civilizačních onemocnění.

Do této akce se zapojily nejen externí subjekty, ale také odborné učitelky a žáci druhých ročníků oboru zdravotnický asistent a žáci třetích ročníků oboru zdravotnický asistent a sociální činnost.

Návštěvníci měli možnost využít služby 25 stanovišť a  nechat si zdarma změřit základní ukazatele zdraví jako je hladina cukru a cholesterolu v krvi, krevní tlak, určit krevní skupinu nebo provést celkovou tělesnou analýzu za pomoci přístroje TANITA. Velký zájem z řad hostů byl také  o měření EKG, vyšetření kožních znamének, vyšetření zraku a sportovní masáže. Součástí akce byla také prezentace nových zdravotních pomůcek, které lze využít v domácí péči, včetně informačního a poradenského servisu. Nechyběla ani ochutnávka výrobků zdravé výživy nebo čerstvě mixovaných ovocných a zeleninových nápojů.

Ráda bych poděkovala všem odborným učitelkám a žákům za pomoc při realizaci Mezinárodního dne ošetřovatelství.

Mgr. Andrea Machalová

Fotogalerie zde


Související články