Zdravé i nezdravé nápoje – pitný režim

  • 20. Květen 2016 - 6:25

Ve dnech 10. - 11. května 2016 organizovala Střední Zdravotnická škola Kroměříž  pro žáky I. stupně ZŠ U Sýpek Kroměříž ZŠ Litenčice interaktivní preventivní program „Zdravé i nezdravé nápoje – pitný režim“.

Dětem se nejvíce líbila ochutnávka jednotlivých nápojů - ochucená a neochucená minerální voda, ovocný džus, zeleninová šťáva, ledový čaj a coca-cola. Samozřejmě z nabízeného sortimentu nápojů nejvíce zaujal džus a coca-cola, nejméně zeleninová šťáva - rajčatová, kterou měly problém děti z kelímku vypít. Překvapením pro ně bylo rovněž množství kostek cukru obsažených v jednotlivých nápojích. Na závěr celé ochutnávky zkusili žáci ještě vypít vodu ochucenou 46 kostkami cukru (stejné množství cukru je obsaženo v nápoji coca-cola). 

Jak nám bylo žáky sděleno, není dnes zcela vyjímkou nákup energetických drinků ze strany rodičů, které jsou pro děti vzhledem k vysokému podílu kofeinu a dalších přídatných látek (barviva, umělá sladidla,....) zcela nevhodné.

Na závěr celé akce jsme shrnuli veškeré informace k pitnému režimu a výběru vhodných nápojů,  které si nosí sebou do školy.

 

Fotogalerie zde


Související články